Lie to Me

Kimse yalanı sevmez fakat herkes yalan söyler… Paradoks mu diyorlar ne diyorlar bu duruma bilmiyorum ama çok irdelinesi bir konu bence. Sonuç itibariyle herkes yalan söylüyor en masumumuz bile…

Peki bu söylediğimiz yalanlar anlaşılmıyor mu?

İşte “Lie To Me” dizisi de bunu konu alıyor. Dr. Cal Lightman (Tim Roth) ve ekibi vücut dilleri, insan davranışları gibi etkenlerden insanların yalan söyleyip söylemediğini anlayabilecek özel bir yeteneğe sahipler. Aynı zamanda bilim adamı da olan Dr. Cal Lightman kurdukları şirketle bu yeteneklerini FBI, CIA ve polis gibi güvenlik departmanlarına yardımcı olmak için kullanıyorlar.

Bu yetenek belki kiminize çok güzel görünebilir ama özel hayattaki pozitif ne ve negatif etkilerini kafanızda canlandırıp düşündüğünüzde Dr. Cal Lightman’ın eşinden neden ayrıldığı hakkında bir fikir sahibi de olacaksınız.

Dizide sorguladıkları kişilerin mimiklerini incelerken size siyasetçi, şarkıcı, oyuncu ve sporcu gibi bir çok ünlünün mimiklerini de karşılaştırmalı olarak veriyor. Bu oldukça güzel düşünülmüş bir sahne bence…

Diziyi izlemeye başladıktan sonra biraz paronaya yapabilirsiniz. Siz, siz olun dizideki mimikleri gerçek hayatta kavramaya çalışmayın yoksa işin içinden çıkamazsınız.

Leave a Reply

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next ArticleŞunu Fark Ettim !