Duyuru

30 Mayıs 2013 tarihinden bu yana ülkemizde yaşanan, hükümet karşıtı gösterilerin bir parçası olmaktan gurur duydum ve asla da geri adım atmayı düşünmüyorum.

RedHack adlı bilgisayar örgütü tarafından hacklendiğimizi yazdığımızda insanlar sanıyorum korktuğumuzu düşündüler. Olası bir gözaltından ya da hükümet baskısından mı korktuğumuzu düşündüler bilmiyorum.

Kendi adıma belirtmek isterim ki, paylaşımımın amacı korku değildir.

Zira olayların sonuçlarından korkulsa, ne Taksim’e ne Beşiktaş’a ne de başka bir yerde başka bir direnişe kimse katılmazdı. Halkın üzerindeki korku imparatorluğunun yıkıldığını haykıran bizler, kendimizi korumak adına RedHack’in arkasına sığınmayı düşünmedik…

Henüz Taksim’e gitmemiş insanların bile güya cesurca “Kimse beni hacklemedi” yazmasına ise büyük şaşkınlıkla bakıyorum. Bizim sosyal hesaplarımızı inceleyip içeri almak isteyenler zaten hacklendik yazısına aldırmaz merak etmeyin. Az da olsa bilgisayardan anlayanlar bilir ama anlamayanlar için söylemek isterim ki, benim bunları kendi evimden mi yoksa başka biryerden mi yazdığımı, günün hangi saatinde hangi IP adresinden gönderim yaptığımı çok rahatlıkla görebilmektedir. Yani bizler ne kadar yazsak da bu bir oyun. Oyunu kuralına göre oynamayan hükümete karşı kuralları değiştirme yöntemidir.

Dün Taksim’de çırpınan bizlere yardımlarını esirgemeyen RedHack üyelerinin öncelikle insana değer verdiği için gözümde her zaman yeri ayrıdır. Olur da bir gün kendileri ile görüşme şansım olursa en azından oturup tartışabileceğim, düşüncelerini büyük önemle dinleyeceğim ve ben konuşmaya başladığım zaman da insanca beni dinleyeceğine inandığım mert insanlardır. Ayrıca kendilerini sadece Gezi eylemleri sırasında öğrenenlerden olmadığımı zaten söylememe gerek yoktur.

Bizim haklı direnişimiz, her hangi bir yere şiddet eyleminde bulunmadan sadece barışçıl gösterilerle direnmemiz, zaten mobese gibi kameralar ile görüntülenmiştir. Dolayısıyla siz istediğiniz kadar inkar edin veya iyi bildiğinizi düşündüğünüzü yapın.

Özellikle, hayatında hiç gözaltına alınmamış hiç polis sorgusuna alınmamış ve hiç bir zaman başkaldırmamış sadece internet direnişi ile eyleme destek olmaya çalışanlar için yazdığım yazımı umarım anlayışla okumuşsunuzdur.

Ben Türküm, Türk olmaktan gurur duyuyorum. Bana Türk olma hakkını veren ATATÜRK ve düşünceleri ise benim en büyük kalkanımdır. Benim ülkemde, üzerimdeki kalkanı düşürebilecek bir güç olmadığı gibi, Atatürkçü ideallerimi değiştirebilecek bir düşünce yapısı da bulunamaz.

Özellikle bizlerin yazdığını korkaklık olarak algılayanlara ithafen yazdığım yukarıdaki cümlelerim de tıpkı daha önceki paylaşımlarım gibi özgür iradem ile yazılmıştır.

Fakat sizlere de bir noktayı tekrar hatırlatmak isterim; Oyunu kurallarına göre oynamayanlara karşı kafa karıştırmak için biraz kural değişikliği yapmanız gerekir.

Bizler ne gerizekalıyız ne de ürkek, vardır bir bildiğimiz elbet.

Saygılarımla,
Onur.

Leave a Reply

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next ArticleBreaking Bad